Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

FSk Stromíš na Hontianskej paráde

V dňoch 21. a 22. augusta 2015 sa uskutočnil jubilejný 20. ročník festivalu tradičnej ľudovej kultúry - Hontianska paráda, ktorá je najväčším podujatím a prezentáciou obce Hrušov, ale zároveň i vrcholným prezentačným podujatím ľudovej tradičnej kultúry celého regiónu Hont. Súčasťou festivalu sú okrem prezentácie rôznych remesiel, hospodárskych prác a zvyklostí aj folklórne vystúpenia sústredené najmä v amfiteátri, na ktorých sa predstavujú nielen domáci, ale aj zahraniční folkloristi a ľudoví zabávači. Ľudová hudba a spev sa ozývali z každej strany.

My sme na tomto podujatí vystúpili v predpoludňajšom programe na malom pódiu Pod vežičkou a vo večernom programe s názvom Vinšovníci s pásmom Ej, už sobotka ide. Pásmo začalo spevom žien a pokračovalo tancom Na štieti. Tancovali sme na 8 párov. S vystúpením sme boli veľmi spokojní.

Doprevádzala nás naša ľudová hudba s primášom Peťkom Gecelovským.

Na tomto celodennom festivale sme sa dobre zabavili a určite ho budeme chcieť navštíviť opäť. Či už ako účinkujúci alebo diváci.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design