Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Dni obce Vlachovo 2015

Obec Vlachovo, MO Matice slovenskej a OZ Stromíš vo Vlachove usporiadali v dňoch od 7. do 9.8.2015 Dni obce Vlachovo, ktorých súčasťou bol 11. ročník Vlachovského remeselníckeho jarmoku a 23. ročník Letného festivalu ľudového tanca, spevu a hudby.

Dni obce sa začali v piatok pri reštaurácii Strešint grilovačkou pri ľudovej hudbe FS Stromíš.

V sobotu už od rána vládol po dedine ruch príprav, aby všetko dobre dopadlo. Kultúrny program začal o 10.00 hod. krojovaným sprievodom obcou. Následne ženská spevácka zložka FS Stromíš zaspievala vlachovské piesne a starosta obce Ing. Peter Pakes slávnostným príhovorom otvoril jarmok. Po otvorení jarmoku vystúpila s hodinovým programom ĽH Ďatelinka pod vedením Ondreja Molotu spolu so sólistami, píšťalkárom a fujaristom. Poobedňajší program sa začal tradične stavaním mája na ústrednom priestranstve obce a krátkym programom FS Stromíš. V hlavnom folklórnom programe, so začiatkom o 13.00, vystúpil Malý Stromíš a Stromíš z Vlachova, Hrabina z Nižnej Slanej, Hôra z Rejdovej, Radzim z Vyšnej Slanej, Stráne z Važca a Oľšava z Ruskova.

Aj v tomto horúcom počasí na podujatie zavítalo veľa návštevníkov. Mohli obdivovať množstvo ľudových výrobkov, prácu ľudových remeselníkov a mohli si vybrať aj z bohatého kultúrneho programu. Ponúkali sa tu gemerské špeciality z kuchyne starých materí, ovčie produkty z bačovskej koliby a tiež výborný poľovnícky guláš. Nechýbali ani atrakcie pre najmenšie deti – drevený kolotoč, trampolína, nafukovací hrad, maľovanie na tvár či lukostreľba.

Po ukončení jarmoku zábava pokračovala v areáli vlachovského kúpaliska so skupinou Sako z Vlachova až do skorých ranných hodín. Dni obce boli ukončené v nedeľu Službami Božími v evanjelickom chráme vo Vlachove.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design