Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

„Na Telgárte hrajú ....“

18. júla 2015 sa v Telgárte konal už 21. ročník Festivalu viachlasného chrámového a ľudového spevu Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou hoľou. Festival sa začal ráno stretnutím pri prameni Hrona, kde bolo privítanie všetkých účastníkov. Od Hrona sme sa mikrobusom vyviezli na významný symbol Slovenska Kráľovu hoľu. Tu sa spievali piesne z pripraveného zborníka. Na záver nesmela chýbať ani pieseň Na kráľovej holi.

Po zostúpení do Telgártu mal nasledovať sprievod obcou, no pre nepriaznivé počasie sa nekonal. Program pokračoval o 15. hodine v telgártskom gréckokatolíckom kostole, kde bola prehliadka chrámových spevov.

Ženská spevácka skupina FS Stromíš s pani farárkou Mgr. M. Gdovinovou a hudobným doprovodom zaspievali krásne cirkevné piesne.

Hlavný večerný program sa konal v miestnom kultúrnom dome. V programe s názvom Ozveny života sme vystúpili s tancom Vlachovské rozkazovačky a ženská skupina zaspievala piesne Išla Hanička na trávu, Už sobotka ide...

V programe účinkovali aj folklórne skupiny z Heľpy, Závadky, Poráča, Pohorelej a z Banskej Bystrice. Ďakujeme organizátorom tohto krásneho podujatia za pozvanie a tešíme sa na ďalšie vystúpenia v tomto malebnom kraji.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design