Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Majáles a Deň matiek

Obecný úrad Vlachovo v spolupráci s OZ Stromíš a MO MS vo Vlachove usporiadali v kultúrnom dome dňa 8.mája 2016 o 14.00 hod. Majáles spojený s oslavou Dňa matiek.

Po úvodných slovách Sašky Vargovej sa prihovoril starosta obce Ing. Peter Pakes, ktorý sa tiež poďakoval všetkým mamám za ich starostlivosť a lásku. S pekným programom sa predstavili škôlkari a žiaci ZŠ s MŠ vo Vlachove pod vedením svojich učiteliek. Program pokračoval piesňami v podaní skupiny pani farárky Mgr. Martiny Gdovinovej a cirkevného spevokolu Agapé . S jarnými hrami vystúpili aj deti z Malého Stromíša. Krásnym spevom zaujali sestričky Veronika a Natálka Benediktyové. Tanečná zložka FSk Stromíš vystúpila s tancami Gemerské cifrovačky a Voliari na tanci. Pomedzi tance zaspievala ženská a mužská spevácka skupina. „Ach, bože môj, do roka dlhý čas a Keby mi tak bulo, ako mi pošelo“ zaspievali Bianka Gecelovská a Barborka Krasnovská.

K príjemnému posedeniu organizátori zabezpečili pre mamičky chutné koláčiky a malé občerstvenie.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design