Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Jozefovské jarné spevy

V prvý jarný deň 20.3. 2016 sme už ako tradične v spolupráci s obecným úradom zorganizovali folklórne podujatie s názvom Jozefovské jarné spevy . Tieto zvyky sa tradujú z minulosti, kedy dievky a dievčatá z dediny chodili spievať „ na Skavku“ pásmo jarných piesní, čo symbolizovalo rozlúčku so zimou a vítanie jari.

Počasie nám prialo, takže sa uskutočnilo na Skavke, čo dodalo tomuto podujatiu tú správnu atmosféru. Po úvodnom slove Sašky Vargovej a príhovore pána starostu Ing. Petra Pakesa otvorila program ženská spevácka skupina FSk Stromíš piesňou A pred Jozefom v tot týžden . Po nich sa predstavili deti z Malého Stromíša s jarnými hrami.

Svojimi piesňami obohatili program aj naši hostia FSk Lehoťanka z Čiernej Lehoty a FSk Radzim z Vyšnej Slanej, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Podujatie sme ukončili spoločnou piesňou Veľká noc prichodí.

Ďakujeme aj za záujem divákov, ktorí spolu s nami nezabúdajú na zvyky našich predkov.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design