Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Nahrávanie do relácie Kapura

Naša folklórna skupina Stromíš v spolupráci s RTVS Košice dňa 10. a 11. novembra 2012 nahrávala úryvok z pásma " Priadky u Šafárov" pre televíznu reláciu Kapura.

Natáčanie pásma prebiehalo v dome U Ševcov pod vedením režiséra Petra Hudáka, zvukára Petra Gajdoša a kameramana Ľubora Marka.

V sobotu poobede sme si boli pripraviť kúdeľnú izbu a večer sa začalo nahrávanie playbackov. Najprv sme televíznemu štábu predstavili Priadky v originálnom prevedení, z čoho boli všetci nadšení. Potom si režisér vybral časti, ktoré by chcel do súťažného štvorminútového vstupu. V nedeľu dopoludnia sme sa už v krojoch zišli na nahrávanie obrazu. To bolo pre nás dosť únavné, pretože niektoré scény sme opakovali aj viackrát. Napriek tomu sa každý snažil zahrať tú svoju rolu čo najlepšie a zažili sme aj veľa srandy.

Sme hrdí na to, že už po druhýkrát môžeme reprezentovať našu dedinu v relácii Kapura, keďže pred pár rokmi sa nahrávala aj Gubajka.

Na záver chceme poďakovať pánovi Švecovi za poskytnutie priestorov U Ševcov, pánovi Jurajovi Kováčovi za výborný scenár Priadok a budeme sa tešiť na ďalšie pásmo zvykov našej dediny. Ďakujeme aj Jánovi Stachurovi za organizačné veci, Marianovi Gallovi za hudobný doprovod, Števovi Majerčákovi za zdokumentovanie natáčania a RTVS Košice za jedinečnú možnosť nahrávania do relácie Kapura.

Program si môžete pozrieť 15.12.2012 na STV 2 v relácii Kapura.

Vopred ďakujeme za Vašu podporu pri hlasovaní.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design