Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Nahrávanie do rádia Regina

Dňa 16.2.2012 sa v Spoločenskom klube v našej obci uskutočnilo nahrávanie vlachovských piesní a pásma „Priadky u Šafárov“ pod vedením hudobného redaktora rádia Regina Mgr. Milana Rendoša. Nahrávania sa zúčastnili: folklórna skupina Stromíš a mužská spevácka skupina Pekná dolinka.

O histórii našej obce porozprával Mgr. Juraj Kováč a pani Marta Lešková o priadkach vo Vlachove. Ženská zložka naspievala niekoľko Jozefovských piesní a mužská zložka nahrala výber regrútskych piesní. Nahrali sa aj vlachovské piesne v spoločnom podaní a pieseň „ Choc bude skala na skale“ naspieval Peter Vanyo. Na harmonike doprevádzal Ing. Marian Gallo. Folklórna skupina Stromíš nahrala úspešné pásmo „Priadky u Šafárov“, s ktorými sa v máji zúčastní celoslovenského kola súťaže Nositelia tradícií 2012. Veríme, že úspešne.

Nahrávanie prebehlo v príjemnej atmosfére až do neskorého večera. Rádio Regina odvysielalo prvú nahrávku 4. marca v hodinovej relácii Klenotnica ľudovej hudby.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design