Kontaktujte nás:

tel.: 0904 153 606
e-mail: stromis@vlachovo.eu

Adresa:

Občianske združenie Stromíš
Letná 71
049 24 Vlachovo


Darujte nám svoje 2% z dane

Aj vy môžete darovať svoje 2% z dane Folklórnemu súboru Stromíš... viac

Jozefovské jarné spevy

OZ Stromíš v spolupráci s Gemerským osvetovým strediskom usporiadali dňa 18.3. 2012 podujatie s názvom Jozefovské jarné spevy, ktoré sa už tradične konajú na Skavke uprostred dediny. Táto tradícia sa zachovala z minulosti, kedy ženy na Jozefa spievali Jozefovské piesne ako vítanie jari.

Po príhovore pána starostu Ing. Petra Pakesa programom sprevádzala známa moderátorka Kapury Katarína Birková, ktorá v programe zaspievala spolu so sestrou pár piesní z Rakovnice. V programe ďalej účinkovali: folklórny súbor Dubina z Rožňavy, folklórna skupina Hrabina z Nižnej Slanej, ženská spevácka skupina Kráľova Hoľa z Pohorelej, Gemerčatá z Dobšinej a domáca ženská a dievčenská spevácka skupina Stromíš.

V túto krásnu slnečnú nedeľu sa prišlo pozrieť mnoho divákov z Vlachova aj okolitých dedín. Všetkým účinkujúcim ďakujeme za hlboký kultúrny zážitok.Za podporu ďakujeme aj partnerom MO MS , Klubu dôchodcov a Jednote dôchodcov vo Vlachove a obci Vlachovo.

Sme hrdí na to, že ako jediní v našom okrese zachovávame zvyk Jozefovských spevov.

Mgr. Martina Gálová


MOTTO:

Slováci boli odjakživa ťažko skúšaní, ale hudba, folklór a odkazy našich predkov zdvíhali našich ľudí zo zeme bez rozdielu, či to bol Rusín, Slovák, Róm.

Dôležité je uvedomiť si, že každý človek si je rovný. Pretože všetci sme tu na tejto Zemi len na krátkej návšteve.“

© 2010 - 2013 Občianske združenie Stromíš
Všetky práva vyhradené

Vytvorilo: inMAD Design